Astrīdas Beināres romāns „Kaupo un Svētais Grāls” vācu valodā

Spread the love

Triāde „Sigulda-Turaida-Krimulda” Latvijai un Livonijai patiešām ir būtiska. Tas nav tikai gabaliņš Rietumeiropas ainavas, netipiskajā Ziemeļu vidē pārstādīts. Pagānisms mūsos izsenis sadzīvo ar kristietību, – tāpat kā lībiešu pilskalni ar krustnešu pilsdrupām un muižas ar latviešu zemnieku sētām. Mistiskā gaismā no gadsimtu miglas atkal un atkal iznirst lībiešu valdnieks Kaupo. Rēgs, nodevējs? Kristīgās ticības moceklis, svētais? Pirmais Eiropas idejas nesējs Livonijā? Kā nu katrs saredz. Bet baltais likteņa zirgs mūkam Teoderiham domāto zobenu tomēr ir pārkāpis ar dzīvības kāju. Un tas noticis tieši Turaidas novadā, tagadējā Siguldā, kaut kur līdzās Induļa Rankas “Dainu kalnam”. Tā bija izvēle, un tā ir mūsu nolemtība.

Šī grāmata ir autores veltījums dzimtajai vietai, Līvenu dzimtai, vēsturei. Katram no mums ir sava Sigulda – tāda ir arī Astrīdai Beinārei. Pārāk skaista, lai būtu reāla.

2006. gadā grāmatu latviešu valodā izdevis apgāds „Jaunā Daugava”. Vācu valodā vēsturisko romānu „Kaupo und der Heilige Gral” Valda Bisenieka tulkojumā klajā laidis „Nacionālais apgāds”. Grāmatas izdošanu vācu valodā atbalstījis arī Latvijas Literatūras centrs.

Back to Top