ARHĪVS

Spread the love

Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai

Latvijas Literatūras centrs sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu kultūras programmas „Latvijas literatūra pasaulē” ietvaros izsludina konkursu “Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai”.
Pieteikšanās termiņš: 2007. gada 2. marts (pieteikumi jāiesniedz vai jānosūta Latvijas Literatūras centram pirms termiņa beigām).

Oriģinālliteratūras konkurss „Baltā Vilka grāmatas”

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina konkursu „Baltā Vilka grāmatas: latviešu oriģinālliteratūra bērniem”. Tā devīze ir: „Konkurss rakstnieka radošajai brīvībai un bērna tiesībām uz vērtīgu literatūru.” Šis konkurss ir daļa no 2006. gadā uzsāktās ilgtermiņa programmas latviešu bērnu literatūras attīstībai un lasīšanas veicināšanai „Baltā Vilka grāmatas”.

Latviešu bērnu literatūras mūsdienu klasiķa Jāņa Baltvilka (1944–2003) uzvārds devis programmai nosaukumu un tēlu – Balto Vilku, kas lasa grāmatu, – sava veida „bērnu literatūras totēmu”. Rakstnieks un dabas pētnieks, kura devums ir vairāk nekā 30 grāmatu bērniem dzejā, prozā un izziņas literatūrā, bija arī viens no LBJLP aktīvākajiem biedriem.

Programmas „Baltā Vilka grāmatas” uzdevums ir sabiedrības uzmanību fokusēt uz pozitīvu mērķi – uz bērnu, kas lasa interesantu un skaistu latviešu grāmatu, un panākt, lai latviešu bērnu grāmatu piedāvājums kļūtu daudzveidīgāks, kvalitatīvāks, mūsdienīgāks, atbilstošs mūsdienu bērnu vajadzībām. Tieši šim mērķim kalpos arī jaunais oriģinālliteratūras konkurss.

Katru gadu LBJLP valde, ko vada Latvijas Universitātes asociētā profesore Ilze Stikāne, izvēlēsies konkursam vienu no bērnu literatūras žanriem. Akcentēti tiks tie žanri, kuros visvairāk pietrūkst labu, ar Latvijas reālo dzīves vidi saistītu oriģinālgrāmatu, mudinot rakstniekus pievērsties tieši šo tukšumu aizpildīšanai mūsu bērnu grāmatplauktos. 2007. gadā LBJLP valde nolēmusi izsludināt pusaudžiem un jauniešiem adresētu prozas darbu konkursu. Konkursā tiks apbalvoti 3 nepublicēti manuskripti (1. vieta – Ls 1000, 2. vieta – Ls 600, 3. vieta – Ls 300). Uzvarētāji tiks paziņoti jūlijā, bērnu literatūras gada notikumu kulminācijas brīdī – Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas sarīkojumā. Tajā bērnu rakstnieki un grāmatu ilustratori tiek godināti par labākajām jaunajām grāmatām, kas iznākušas gada laikā no vienām vasaras brīvdienām līdz nākamajām.

LBJLP ir Starptautiskās bērnu un jaunatnes grāmatu padomes (IBBY) Latvijas nodaļa. Programmu „Baltā Vilka grāmatas” LBJLP īsteno kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centru, Latvijas Rakstnieku savienību, Latvijas Kultūras fondu un lielākajiem Latvijas medijiem. Projektu finansiāli atbalsta Rietumu Banka, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome u.c.

Back to Top